Perníkové domácí koření

Perníkové domácí koření

Podívejme se, jak na úžasně voňavé koření na perníčky. Jistě má každá hospodyňka, která se zabývá pečením perníčků, svůj oblíbený recept a poměr koření. Ale také je dost možné, že si na to spousta z Vás netroufla a nebo prostě máte letos chuť něco udělat jinak a perníkové koření si vyrobit pěkně po svém, místo toho, aby jste sáhla do regálu v supermarketu. Odměnou Vám bude krásně voňavý pytlík koření, které provoní celý byt.

ingredience:

  • 2 lžíce skořice
  • 1 lžička badyánu
  • 2 lžičky koriandru
  • 1/2 lžičky nového koření
  • 1/2 lžičky hřebíčku
  • na špičku nože lékořici

postup přípravy:

  1. Máte dvě možnosti, buď si všechno to kořeníčko koupíte pomleté v obchodě s kořením a daný poměr doma smícháte.
  2. Nebo si koupíte celé koření, s tím, že ho pomelete doma. Popravdě – je to poměrně pracné, ale určitě výsledek stojí za to. Pokud máte silný elektrický strojek na mletí, máte vyhráno.
  3. Pokud jste odkázáni na klasický hmoždíř, udělejte si kafíčko a něco dobrého k tomu a po částech začněte drtit všechny ingredience. Je to poměrně zdlouhavý proces, nicméně konečný výsledek Vás bude hřát nejen v dlani jak vehementně budete tlačit na hmoždíř, ale bude Vas i hřát pocit z dobře odvedené práce.
  4. No a pokud si na to netroufáte, porozhlédněte se po svém městě zda se u vás nenachází obchůdek, kde Vám ochotně Vaše potřebné ingredience pomelou. Já takový obchůdek ve svém okolí mám.

A vám přeji příjemně strávené chvíle s chutí a vůní perníku.

 Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *